Artykuły

 1. Dlaczego kaszel męczy?

  Kaszel to naturalny mechanizm obronny organizmu, który pomaga usuwać zalegającą wydzielinę, oraz ciała obce z dróg oddechowych. Jednak kiedy staje się on uciążliwy i nieustępujący, może przyczyniać się do znacznego zmęczenia i pogorszenia jakości życia. Dlaczego kaszel męczy i jakie są przyczyny jego występowania?

  Więcej

 2. Kaszel w nocy – jak sobie z nim radzić?

  Dobry sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Jeżeli w nocy dokucza nam kaszel, może być on nie tylko uciążliwy, ale również prowadzić do zmęczenia w ciągu dnia. Poradzenie sobie z kaszlem, zwłaszcza nocnym, bywa wyzwaniem, ponieważ nieprawidłowy dobór leków może doprowadzić do jego zaostrzenia i tym samym gorszej jakości snu, spowodowanego częstymi wybudzeniami, czy nawet zakrztuszeniem się.

  Więcej

 3. Dlaczego zapalenie zatok nawraca?

  Zapalenie zatok to dolegliwość, którą wiele osób zna z własnego doświadczenia. Niestety, dla niektórych jest to regularnie powracający problem, powodujący dyskomfort i utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dlaczego zapalenie zatok wraca i jak skutecznie radzić sobie z tym uciążliwym schorzeniem?

  Więcej

 4. Problemy z zatokami? Przeczytaj koniecznie!

  Problemy z zatokami są bolączką wielu osób w różnym wieku, nie tylko jesienią, gdy sezon grypowy jest w pełni, ale o każdej porze roku. Wśród objawów zapalenia zatok można wymienić uciążliwą wydzielinę z nosa, ból, a nawet upośledzenie lub utratę węchu. Jak radzić sobie z tymi problemami i czy mogą one ustąpić samoistnie?

  Więcej

 5. Mokry kaszel – skąd się bierze i o czym świadczy?

  Jedną z głównych przyczyn pojawiania się kaszlu mokrego są infekcje dróg oddechowych (zapalenie gardła, krtani, zatok) zazwyczaj wywołane przez wirusy lub rzadziej bakterie.

  Więcej

 6. Chroniczny kaszel: co może oznaczać i jak sobie z nim radzić?

  Kaszel jest fizjologicznym odruchem obronnym organizmu, występującym na skutek czynników drażniących błonę śluzową dróg oddechowych.

  Więcej